خرید و فروش انلاین بیت کوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین پرفکت مانی به ریال در ایران خرید و فروش انلاین وب مانی به ریال در ایران خرید و فروش انلاین بیت کوین کش - bitcoincash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین payeer به ریال در ایران خرید و فروش انلاین ریپل - Ripple به ریال در ایران خرید و فروش انلاین لایت کوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین دوژکوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Ethereum به ریال در ایران خرید و فروش انلاین dashcoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین wiredpay به ریال در ایران خرید و فروش انلاین yandexmoney به ریال در ایران خرید و فروش انلاین sberbank به ریال در ایران خرید و فروش انلاین namecoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین advcash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین entromoney به ریال در ایران خرید و فروش انلاین zcash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین lavapay به ریال در ایران خرید و فروش انلاین lisk به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Augur به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Clams به ریال در ایران خرید و فروش انلاین peercoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Gnosis به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Bytecoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین tether به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Golem به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Digibyte - دیجی بایت به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Blackcoin - بلک کوین به ریال در ایران خرید بیت کوین - خرید پرفکت مانی - خرید وب مانی خرید و فروش انلاین و اتوماتیک بیت کوین،پرفکت مانی،وب مانی،اتریوم با پشتیبانی 24 ساعته

اسلاید شو

خرید و فروش انلاین بیت کوین،پرفکت مانی،وب مانی،اتریوم - پیرکوین چیست و چگونه کار می کند ؟
سیستم های انلاین و مطمئن ما هر ارز الکترونیکی را به صورت خودکار به حساب های ارزی شما ارسال می کند.

پیرکوین چیست و چگونه کار می کند ؟

یکشنبه 13 اسفند 1396 11:21 بعد از ظهر

نویسنده : Team Exchange Hadi

Peercoin جزو امن‌ترین ارز مجازی جهان است و به همه‌ کاربران بابت تولید هر Peercoin یک درصد پاداش به طور سالیانه داده می‌شود. در ۱۲ آگوست سال ۲۰۱۲، پیرکوین (Peercoin) بر اساس مقاله‌ای که اسم مولفان آن سان کینگ و اسکات نادال بود، وارد دنیای تجارت شد. سانی کینگ اسم مستعار فردی است که اتفاقا سازنده‌ پول مجازی Primecoin هم هست. در نوامبر ۲۰۱۳ دخالت نادال کاهش پیدا کرد و کینگ را به عنوان توسعه‌دهنده‌ هسته‌ این واحد پول مجازی، در میانه‌ راه تنها گذاشت. این پول مجازی شباهت زیادی به بیت کوین و خرید آنلاین بیت کوین ، مخصوصا از نظر کد منبع و اجرای فنی دارد. کد منبع این واحد پول مجازی تحت مجوز نرم‌افزار MIT/X11 تهیه شده است. بر خلاف بیت کوین، Name coin و لایت کوین، این واحد پولی محدودیت سخت بر تعداد سکه‌های قابل استفاده ندارد؛ اما به گونه‌ای طراحی شده که در نهایت می‌تواند به نرخ تورمی یک درصد برسد.

معامله از طریق Peercoin

یک شبکه‌ نظیر به نظیر تمام نقل و انتقالات را از طریق طرح اثبات کار کنترل می‌کند. یک Peercoin هنگامی صادر می‌شود که یک هش (تابع درهم‌سازی رمز‌نگارانه) بسیار کوچک ایجاد شده باشد و در همان نقطه بلاک معامله به زنجیره‌ی بلاک‌های به اشتراک گذاشته شده، اضافه می‌شود. فرآیند پیدا کردن این هش‌ها و بلاک‌ها، استخراج (Mining) است. در حال حاضر از این واحد پولی، مانند بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه، به عنوان ارزهای بدون پشتوانه در مبادلات آنلاین استفاده می‌شود. پرداخت‌ها در شبکه‌ این واحد پول مجازی از طریق آدرس‌های مبتنی بر امضاهای دیجیتال انجام می‌شود. این آدرس‌ها معمولا از ۳۴ حرف و عدد تشکیل شده است که همیشه با حرف «P» شروع می‌شوند. هر فردی می‌تواند بدون صرف حتی مقداری از این واحد پولی، آدرس‌های مورد نیاز خود را ایجاد کند.

سیستم اثبات سهام و اثبات کار در پیر کوین

تایید معامله

مقاله‌های مرتبط:

  • اتریوم؛ ملکه دنیای ارزهای دیجیتال
  • چگونه روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنیم؟

تمامی معامله‌ها در این واحد پول مجازی، مانند بیت کوین، در بلاک چین ثبت و ذخیره می‌شود. هر بلاک جدید به شبکه‌ بلاک‌چین‌ها در عرض ۱۰ دقیقه اضافه می‌شود و یک معامله به طور معمول با ۶ بلاک یا ۶۰ دقیقه به پایان می‌رسد. اگر چه در معاملات کوچک‌تر زمان کمتری برای امنیت معامله‌ها لازم است.

اثبات سهام

یکی از ویژگی‌های مثبت استفاده از Peercoin این است که در آن، از دو سیستم اثبات کار و اثبات سهام هیبریدی می‌شود. سیستم اثبات سهام به منظور هشدار آسیب‌هایی که ممکن است در سیستم اثبات کار رخ دهد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در معامله‌هایی که از طریق بیت کوین انجام می‌شود، ریسک حمله در نتیجه انحصار سهام‌های استخراج شده وجود دارد.

کیف پول پیر کوین

 تولید Peercoin

معمولا برای استخراج کریپتوکوین‌ها ( ارز مخفی) نیاز به سخت‌افزارهای تخصصی است، اما تولید این ارز مجازی می‌تواند روی هر کامپیوتری انجام شود. تولید این پول مجازی یک انرژی کارآمد است؛ زیرا بیشتر از قدرت پردازش، بستگی به میزان پول‌های مجازی دارد که ذخیره شده است. شما با تولید هر یک از این ارز‌های مجازی، بلاکی را ایجاد می‌کنید و در نهایت هر یک از این سکه‌ها از شبکه‌ شما حفاظت می‌کنند. یک کاربر مخرب برای اینکه بتواند نسبت به حمله‌ خود اطمینان ایجاد کند، باید قادر به کنترل همه‌ پول‌های مجازی ایجاد شده باشد که این عمل، در نهایت ممکن است سرمایه‌گذاری خود فرد مخرب را تحت تاثیر قرار دهد. با ایجاد هر کوین یک درصد در سال به شما تعلق می‌گیرد. سکه‌ها ۳۰ روز بعد از اینکه منتقل شدند، برای بهره‌برداری واجد شرایط هستند و بعد از ۹۰ روز شانس موفقیت آن افزایش پیدا می‌کند. هر چه قدر سکه‌های مجازی بیشتری ایجاد کنیم، سود ما از این عملیات بیشتر خواهد شد.

کیف پول Peercoin

کیف پول Peercoin نرم‌افزاری برای ذخیره و معامله‌ این ارز مجازی با کاربران دیگر است. این واحد پول مجازی دو کیف پول دسکتاپ دارد: Peerunity و Peercoin QT. کیف پول اول شامل ویژگی‌های جدیدی است؛ مانند اینکه با یک کلیک می‌توانید ارز خود را ایجاد و کنترل کنید. کیف پول Peercoin QT بر اساس پروتکل هسته‌ Peercoin است و ساخت و نگهداری آن توسط نرم‌افزار توسعه‌دهنده‌ سانی کینگ انجام شده است.

                                   پیرکوین (Peercoin) چیست؟ 

 

یک آلت کوین با صرفه‌جویی در انرژی

پیرکوین یکی از قدیمی‌ترین ارزهای رمزپایه و از نخستین آلت کوین‌ها است. از زمان پدیدار شدن مفهوم و ایده‌ی پیرکوین (Peercoin) در سال ۲۰۱۲، یکی از مهم‌ترین اهداف اصلی آن، کاهش میزان انرژی الکتریکی مصرفی مورد نیاز برای استفاده از شبکه بیت کوین بود.

پیر کوین یک ارز رمزپایه است که همانند بیت کوین، از فن‌آوری بلاک چین برای نگهداری یک دفتر کل با قابلیت دسترسی آسان استفاده می‌کند. این آلت کوین با استفاده از استاندارد طلایی بیت کوین، یک سیستم با سهولت استفاده در معاملات، نقل و انتقال پول بدون مراجعه به بانک و شفافیت در عملکرد را به وجود می‌آورد.

بیت کوین از نظر کسانی که آلت کوین‌ها را به وجود آوردند، دچار مشکلاتی است که هر کدام از منظر خود سعی در رفع آن دارند. مهم‌ترین تفاوت پیر کوین با بیت کوین، رویکرد ترکیبی این آلت کوین برای استخراج است. به این ترتیب، برخی مشکلات مصرف بالای انرژی الکتریکی بیت کوین رفع می‌شود.

پیر کوین


چه چیزی باعث می شود پیر کوین متفاوت است؟

علاوه بر رویکرد ترکیبی پیر کوین، این آلت کوین تفاوت‌های دیگری نسبت به بیت كوین دارد که قابل توجه است:

• تعداد کوین‌ها: در حالی كه بیت كوین دارای محدودیت ۲۱ میلیون کوین است، پیر کوین دارای هیچ محدودیتی از این نظر نیست. البته، برای مقابله با افزایش بی‌رویه، نرخ افزایش ثابت ۱ درصد سالانه و افزایش “سختی” محاسبه در طول زمان در نظر گرفته شده است.

• زمان بلوک: میانگین زمان‌بندی تولید بلوک در حال حاضر ۷ دقیقه است. این زمان در بیت کوین به طور تقریبی در حدود ۱۰ دقیقه می‌باشد.

• هزینه‌های تراکنش: هزینه‌های تراکنش بیت كوین قابل تنظیم و به مقدار تراکنش بستگی دارد، در حالی که هزینه‌های پیر کوین توسط پروتکل خود آن تعریف می‌شود. این هزینه معادل ۰٫۰۱ پیر کوین است که نسبت به بیت کوین بسیار ناچیز است.

پیر کوین

نحوه‌ی خرید، فروش و معاوضه پیر کوین

برخی از سایت‌های مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه اقدام به خرید و فروش پیر کوین می‌نمایند. در بیشتر این سایت‌ها، قابلیت خرید و فروش پیر کوین با واسطه‌ی بیت کوین یا اتریوم انجام می‌شود. یعنی برای خرید یا فروش پیر کوین، به جای پول سنتی، بیت کوین می‌پردازید یا دریافت می‌کنید.

 

نحوه‌ی استخراج (Mining) و ضرب کوین (Minting) در پیر کوین

همان‌گونه که توضیح دادیم، در پیر کوین هم استخراج سنتی ارزهای رمزپایه وجود دارد و هم ضرب کوین که منحصر به خود پیر کوین است. استخراج سنتی، همانند بیت کوین نیاز به سخت‌افزار خاص و گران‌قیمت دارد. برای شروع استخراج، باید به سایت رسمی پیر کوین رفته و نرم‌افزار آن را دانلود کنید.

پس از تست نرم‌افزار و اطمینان از صحت عملکرد آن بر روی سیستم خود، می‌توانید به یکی از استخرهای استخراج بپیوندید. “استخرهای استخراج” مراکزی می‌باشند که افراد مختلف با سیستم‌های خود به آن می‌پیوندند و در نهایت، پاداش کار به نسبت سهام تقسیم می‌شود. البته می‌توان این کار را به صورت انفرادی نیز انجام داد، اما شانس کسب سود در این حالت، بسیار ضعیف است.

اما ضرب کوین تقریباً با هر رایانه‌ای امکان‌پذیر است. برای این کار نیز باید به سایت رسمی این آلت کوین مراجعه کرده، و به عنوان کلاینت شبکه سیستم خود را ثبت کنید. البته به خاطر داشته باشید که برای ضرب کوین، هرچه موجودی شما در کیف پولی که با آن کار ضرب را انجام می‌دهید، بیشتر باشد، شانس موفقیت و کسب سود نیز بیشتر است.

 

کیف پول‌های پیر کوین

می‌توانید peercoin را مستقیماً از کیف پول دیجیتالی خود به یک آدرس دیگر ارسال کنید. همچنین، برای دریافت پیر کوین نیز از همین طریق می‌توانید عمل کنید. علاوه بر این، می‌توانید کوین‌های خود را در نرم‌افزار محافظت شده کیف پول پیر کوین، با کلید خصوصی ذخیره کنید.

توصیه می‌شود که نرم‌افزار کیف پول پیرکوین را فقط به صورت مستقیم از وب‌سایت رسمی این آلت کوین دانلود کنید. این کیف پول از سیستم‌عامل های اندروید، لینوکس، ios و ویندوز ارائه شده است. همچنین، دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه‌ی ساخت یک کیف پول سرد (آفلاین) نیز در سایت رسمی پیر کوین ارائه شده است.

استفاده از کیف پول سایت هایی مانند coinpayments.net نیز گزینه مناسبی برای نگهداری پیرکوین می باشد .

 

سرمایه‌گذاری بر روی پیر کوین

باز هم به مانند هر ارز رمزپایه دیگر، یادآوری می‌کنیم که این مقاله برای آموزش مخاطبان مستر کوین به نگارش درآمده است و در جهت تأیید یا رد این آلت کوین نیست. برای سرمایه‌گذاری بر روی پیر کوین، ابتدا شرایط گذشته و حال آن را در نظر بگیرید. سپس، پتانسیل آن را بررسی کنید و با دیگر آلت کوین‌ها مقایسه نمایید. در این‌جا، برای آگاهی بهتر شما، نموداری از تغییر قیمت پیر کوین تا زمان نگارش این مقاله ارائه می‌شود.

قیمت پیر کوین

نمودار تغییر قیمت پیر کوین از ابتدا تاکنون

پیرکوین (Peercoin)

پیرکوین یکی از انواع رمزنگاری ارز است که با نام های “PPCoin” یا “Peer-to-Peer Coin” شناخته می شود. شخصی به نام سانی کینگ ، پیرکوین را در آگوست ۲۰۱۲ معرفی کرد. در زمان کوتاهی پیرکوین به یکی از ارزهای دیجیتال  محبوب در جهان تبدیل شد. اما پس از مدتی از دید کاربران و مردم خارج شد. پیرکوین از الگوریتم استخراج SHA-256 استفاده می کند و با ترکیب روش های اثبات کار و اثبات سهام ماین می شود.برای مطالعه بیشتر در مورد انواع مختلف ارزدیجیتال به بخش سکههای دیجیتال مراجعه کنید.

  • خرید انلاین و اتوماتیک پیرکوین  با بهترین نرخ از ما  – جهت خرید بر روی بنر زیر کلیک کنید                                                                 

    فروش انلاین و اتوماتیک پیرکوین با بهترین نرخ به ما  – جهت فروش بر روی بنر زیر کلیک کنید                                                                
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 13 اسفند 1396 11:23 بعد از ظهر