خرید و فروش انلاین بیت کوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین پرفکت مانی به ریال در ایران خرید و فروش انلاین وب مانی به ریال در ایران خرید و فروش انلاین بیت کوین کش - bitcoincash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین payeer به ریال در ایران خرید و فروش انلاین ریپل - Ripple به ریال در ایران خرید و فروش انلاین لایت کوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین دوژکوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Ethereum به ریال در ایران خرید و فروش انلاین dashcoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین wiredpay به ریال در ایران خرید و فروش انلاین yandexmoney به ریال در ایران خرید و فروش انلاین sberbank به ریال در ایران خرید و فروش انلاین namecoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین advcash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین entromoney به ریال در ایران خرید و فروش انلاین zcash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین lavapay به ریال در ایران خرید و فروش انلاین lisk به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Augur به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Clams به ریال در ایران خرید و فروش انلاین peercoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Gnosis به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Bytecoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین tether به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Golem به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Digibyte - دیجی بایت به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Blackcoin - بلک کوین به ریال در ایران خرید بیت کوین - خرید پرفکت مانی - خرید وب مانی خرید و فروش انلاین و اتوماتیک بیت کوین،پرفکت مانی،وب مانی،اتریوم با پشتیبانی 24 ساعته

اسلاید شو

خرید و فروش انلاین بیت کوین،پرفکت مانی،وب مانی،اتریوم - ریپل چیست و چگونه کار می کند ؟
سیستم های انلاین و مطمئن ما هر ارز الکترونیکی را به صورت خودکار به حساب های ارزی شما ارسال می کند.

ریپل چیست و چگونه کار می کند ؟

یکشنبه 13 اسفند 1396 11:11 بعد از ظهر

نویسنده : Team Exchange Hadi

ریپل چیست؟ همه چیز درباره ریپل

ریپل چیست و چگونه کار می کند؟


ریپل یک ارز دیجیتال است که به اختصار (XRP) نامیده و توسط شرکت Ripple Labs ایجاد شده و حمایت می شود. این شبکه در واقع یک سیستم پرداخت توزیع شده و متن‌باز است که هنوز نسخه‌ی بتای خود را تجربه می‌کند. ریپل تضادی آشکار با ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین و لایت کوین – که ارزش واقعی آن متلعق به هر کسی است که آنها را خریداری می کند – دارد. این تضاد باعث می شود تا ریپل ارز متمرکز تری نسبت به سایرین باشد. در حال حاضر طبق ارزش کل بازار، ریپل سومین ارز دیجیتال بزرگ محسوب میشود.

تاریخچه پیدایش Ripple

برای اولین بار در سال ۲۰۰۴ رایان فوگر پس از کار بر روی یک سیستم معاملاتی مبادلات محلی در ونکوور، Ripple را مطرح نمود. پروتکل پرداخت Ripplepay بعداً توسط فوگر توسعه یافت. همزمان در ماه مه ۲۰۱۱، Jed McCaleb شروع به ایجاد یک سیستم ارز دیجیتال کرد که در آن معاملات با توافق بین اعضای شبکه تأیید می شد، نه به وسیله فرایند استخراج که توسط شبکه بیت کوین استفاده می شد.

در سپتامبر ۲۰۱۲، کریس لارسن و جید مک کالب شرکت OpenCoin را تاسیس کردند. OpenCoin شروع به ساخت یک پروتکل پرداخت جدید به نام پروتکل (Ripple Transaction Protocol (RTXP بر اساس مفاهیم رایان فوگر کرد. در سپتامبر ۲۰۱۳، OpenCoin رسماً نام خود را به Ripple Labs, Inc تغییر داد.

لوگوی کمپانی Ripple Labs

ایده اولیه سیستم پرداخت Ripple

وبسایت Ripple پروتکل متن باز خود را به عنوان “تکنولوژی زیربنایی برای معاملات بین بانکی – یک ابزار خنثی برای موسسات و سیستم های مالی” توصیف می کند. این پروتکل به بانک ها و موسسات غیر بانکی اجازه می دهد که پروتکل Ripple را به سیستم های خود اضافه کنند و بنابراین مشتریان خود را قادر به استفاده از این سرویس می کنند. در حال حاضر، Ripple نیاز به دو طرف برای انجام یک معامله دارد:

۱) “موسسات مالی” که دارایی های مشتریان را نگهداری می کنند؛

۲) “سازندگان بازار” مانند صندوق های صدور مجوز و معاملات ارز که نقدینگی مورد نیاز تجارت را فراهم می کنند.

بر اساس هسته مرکزی آن، Ripple در اطراف یک پایگاه داده عمومی که محتویات آن توسط توافق تعیین شده، بنا شده است. در سیستم ریپل کاربران با استفاده از معامله های رمز گذاری و امضا شده در قالب ارز داخلی (XRP) پرداخت های خود را بین یکدیگر انجام می دهند. ریپل، عرضه کننده فن آوری بلاک چین، بر این باور است که زمان آن رسیده که بانک ها با همکاری با یکدیگر یک سیستم پرداخت بین بانکی موثر و فراملّی ایجاد کنند.

ریپل؛ شبکه بین بانکی و فراملی
ریپل؛ شبکه ای بین بانکی و فراملّی

XRP کوچکترین واحد ارزی ریپل چیست؟

XRP ارز مادر شبکه Ripple است. XRP در حال حاضر به ۶ رقم اعشار تقسیم می شود و کوچکترین واحد آن یک قطره(drop) در برابر یک میلیون قطره(=XPR 0.000001) نامیده می شود. در آغاز ۱۰۰ میلیارد XRP در Ripple ایجاد شد، و هیچ مجوزی برای افزایش این مقدار بر اساس پروتکل موجود وجود ندارد.

ارزهای دیگر در شبکه Ripple ابزار تسویه بدهی ها هستند. یکی از اهداف ریپل استفاده از XRP به عنوان یک ارز مشترک و مبنای تمام انتقالات مالی بین ارزهای مختلف است.

خرید انلاین و اتوماتیک ریپل-ripple با بهترین نرخ از ما  – جهت خرید بر روی بنر زیر کلیک کنید                                 

فروش انلاین و اتوماتیک ریپل-ripple با بهترین نرخ به ما  – جهت فروش بر روی بنر زیر کلیک کنید                              

سودآوری ریپل چقدر بوده است؟

علاوه بر متصل کردن بیت‌کوین به بسیاری از انواع ارزهای گوناگون، ریپل وعده‌ی تراکنش‌های سریع تر و پایدارتر را به همگان داده است. ریپل، به عنوان یک شبکه‌ی توزیع شده، برای مدیریت و تضمین امنیت پایگاه داده‌ی تراکنش‌های خود وابسته به یک شرکت واحد نیست؛ در نتیجه نیازی به منتظر ماندن برای تأیید بلوک‌ها نیست و تأیید تراکنش‌ها به سرعت توسط کاربران وارد شبکه می‌شود.

در اول ژانویه ۲۰۱۷ ارزش هر Ripple تنها ۰٫۰۰۶۵ دلار بود؛ اما در انتهای ماه مارس و شروع سه ماهه دوم ارزش آن به ۰٫۳۵ دلار افزایش پیدا کرد. همچنین، در می ۲۰۱۷، این ارز گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری بوده است. اکنون ریپل در حدود ۲٫۶۶ دلار معامله می‌شود. اگر قیمت ریپل در اوایل سال جاری را با قیمت ۲٫۶۶ دلاری آن در پایان سال ۲۰۱۷ مقایسه کنید، افزایش قیمت حدود ۴۰,۰۰۰ درصدی را مشاهده خواهید کرد که در نوع خود بی‌سابقه است!

در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۸، ارزش معاملات بازار سرمایه ریپل ۸۷ میلیارد دلار بود. ریپل از لحاظ ارزش و ظرفیت معاملات اکنون سومین بازار بزرگ بین ارزهای دیجیتال است.

نمودار قیمت Ripple از ابتدا تا کنون
نمودار قیمت Ripple از ابتدا تا کنون


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 13 اسفند 1396 11:19 بعد از ظهر