خرید و فروش انلاین بیت کوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین پرفکت مانی به ریال در ایران خرید و فروش انلاین وب مانی به ریال در ایران خرید و فروش انلاین بیت کوین کش - bitcoincash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین payeer به ریال در ایران خرید و فروش انلاین ریپل - Ripple به ریال در ایران خرید و فروش انلاین لایت کوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین دوژکوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Ethereum به ریال در ایران خرید و فروش انلاین dashcoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین wiredpay به ریال در ایران خرید و فروش انلاین yandexmoney به ریال در ایران خرید و فروش انلاین sberbank به ریال در ایران خرید و فروش انلاین namecoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین advcash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین entromoney به ریال در ایران خرید و فروش انلاین zcash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین lavapay به ریال در ایران خرید و فروش انلاین lisk به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Augur به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Clams به ریال در ایران خرید و فروش انلاین peercoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Gnosis به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Bytecoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین tether به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Golem به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Digibyte - دیجی بایت به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Blackcoin - بلک کوین به ریال در ایران خرید بیت کوین - خرید پرفکت مانی - خرید وب مانی خرید و فروش انلاین و اتوماتیک بیت کوین،پرفکت مانی،وب مانی،اتریوم با پشتیبانی 24 ساعته

اسلاید شو

خرید و فروش انلاین بیت کوین،پرفکت مانی،وب مانی،اتریوم - پیرکوین (Peercoin) چیست؟
سیستم های انلاین و مطمئن ما هر ارز الکترونیکی را به صورت خودکار به حساب های ارزی شما ارسال می کند.

پیرکوین (Peercoin) چیست؟

پنجشنبه 12 بهمن 1396 05:06 بعد از ظهر

نویسنده : Team Exchange Hadi

Image result for peercoin

پیرکوین (Peercoin) چیست؟

در این مقاله از آموزش‌های به معرفی یک آلت کوین قدیمی به نام پیرکوین (Peercoin) که با PPC نیز شناخته می‌شود، می‌پردازیم.

یک آلت کوین با صرفه‌جویی در انرژی

پیرکوین یکی از قدیمی‌ترین ارزهای رمزپایه و از نخستین آلت کوین‌ها است. از زمان پدیدار شدن مفهوم و ایده‌ی پیرکوین (Peercoin) در سال ۲۰۱۲، یکی از مهم‌ترین اهداف اصلی آن، کاهش میزان انرژی الکتریکی مصرفی مورد نیاز برای استفاده از شبکه بیت کوین بود.

پیر کوین یک ارز رمزپایه است که همانند بیت کوین، از فن‌آوری بلاک چین برای نگهداری یک دفتر کل با قابلیت دسترسی آسان استفاده می‌کند. این آلت کوین با استفاده از استاندارد طلایی بیت کوین، یک سیستم با سهولت استفاده در معاملات، نقل و انتقال پول بدون مراجعه به بانک و شفافیت در عملکرد را به وجود می‌آورد.

بیت کوین از نظر کسانی که آلت کوین‌ها را به وجود آوردند، دچار مشکلاتی است که هر کدام از منظر خود سعی در رفع آن دارند. مهم‌ترین تفاوت پیر کوین با بیت کوین، رویکرد ترکیبی این آلت کوین برای استخراج است. به این ترتیب، برخی مشکلات مصرف بالای انرژی الکتریکی بیت کوین رفع می‌شود.

پیر کوین

ارزهای رمزپایه با روش “اثبات کار” و مصرف انرژی

بیشتر ارزهای رمزپایه تراکنش‌های خود را از طریق یک بلاک چین عمومی و مفهوم “اثبات کار” (PoW) انجام می‌دهند. هنگامی که یک تراکنش برای اولین بار رخ می‌دهد، با دیگر تراکنش‌هایی که هنوز اعتبارسنجی نشده‌اند، دسته‌بندی می‌شود تا یک بلوک محافظت شده رمزنگاری را تشکیل دهند. برای این کار، رایانه‌های متصل به شبکه ارز رمزپایه با GPU و CPUهای خود برای حل محاسبات پیچیده‌ی ریاضی با استفاده از یک الگوریتم “هشینگ” خاص نظیر SHA-256 (که در بیت کوین و پیر کوین استفاده می‌شود) وارد عمل می‌شوند.

هر بار که یک بلوک حل می‌شود، تراکنش‌های آن بلوک تأیید، و به بلاک چین افزوده می‌شوند. صاحبان این رایانه‌ها، به عنوان “استخراج‌کنندگان” یا “ماینرها” شناخته می‌شوند. استخراج‌کنندگان نسبت به سهم خود از حل این بلوک‌ها، با مقداری از همین ارز رمزپایه پاداش می‌گیرند.

“استخراج” در بیت کوین و دیگر ارزهای رمزپایه مبتنی بر روش “اثبات کار” می‌تواند عملی سودآور باشد. اما از سوی دیگر، باعث ایجاد فشاری قابل توجه بر روی شبکه برق می‌شود.

در زمان انتشار این مقاله، هزینه‌های استخراج جهانی برای شبکه بیت کوین، به تنهایی بیش از یک میلیارد دلار در سال است. این میزان مصرف معادل تأمین برق بیش از دو میلیون خانه در سراسر ایالات متحده است!

 

جایگزین برای روش اثبات کار

در سال ۲۰۱۲، برای اولین بار مفهوم اثبات سهام (PoS) به وجود آمد. هدف “اثبات سهام”، جایگزینی یا حداقل تکمیل فرآیند اثبات کار است. با روش اثبات سهام می‌‌توان بدون نیاز به صرف چنین قدرت و مصرف بالایی از سوی استخراج‌کنندگان، تراکنش‌های رمزنگاری شده را بر روی بلاک چین تأیید کرد.

در این روش، به جای نیاز به استخراج‌کنندگان قدرتمند و پرمصرف، گره‌ها (Nodes) بر اساس تعداد کوین‌هایی (سکه‌ها) که در کیف پول مجازی فرد نگهداری می‌شود، انتخاب می‌کند. بنابراین، کسانی که کوین‌های بیشتری دارند، شانس بیشتری برای انتخاب با یک الگوریتم قطعی برای اضافه کردن یک بلوک جدید به بلاک چین دارند. آن‌ها در ازای این کار، پاداش‌های آن را دریافت می‌کنند.در این‌جا دیگر همانند استخراج سنتی، نیاز به توان و مصرف بالا برای ثبت و تأیید تراکنش‌ها در دفتر کل بلاک چین نیست. “پیر کوین” با این هدف، روش اثبات سهام را در استخراج خود مورد بهره‌برداری قرارداد. آن‌ها به این فرآیند، به جای “استخراج” (Mining) با عنوان “ضرب کردن” (Minting) اشاره می‌کنند.

 

رویکرد ترکیبی پیرکوین

توسعه‌دهندگان پیر کوین، در هنگام طراحی این آلت کوین، تصمیم گرفتند بر اساس یک نسخه‌ی اصلاح شده کدگذاری بیت کوین، یک روش ترکیبی را در نظر بگیرند.

اگر هرکدام از روش‌های اثبات کار و اثبات سهام به صورت مستقل و به تنهایی مورد استفاده گیرند، مسائل و چالش‌های مخصوص به خود را دارند. پیر کوین (PPC) با ترکیبی از این دو روش، اولین آلت کوینی است که از روش اثبات سهام سود برده است. این امر باعث جلب توجه علاقه‌مندان به ارزهای رمزپایه شد.

پیر کوین

پیر کوین، ایمن‌تر

اگر چه در peercoin هنوز از روش اثبات کار برای استخراج مبتنی بر پردازنده‌های سنتی نیز استفاده می‌شود، اما روش اثبات سهام آن باعث می‌شود که پیر کوین از حمله ۵۱ درصدی محفوظ بماند. حمله ۵۱ درصدی به حالتی می‌گویند که یک گروه استخراج‌کننده که دارای اکثریت شبکه یا همان ۵۱ درصد است، می‌تواند کنترل شبکه را به دست بگیرد و بلاک چین را دست‌کاری کند.

در پیرکوین، مهاجم برای به دست آوردن قدرت چنین حمله‌ای به بیش از نیمی از کوین‌های ضرب شده نیاز دارد. این اتفاقی است به نظر غیرممکن می‌آید، به ویژه این که مهاجم با چنین حمله‌ای، به سرمایه‌گذاری و کوین‌هایی که اندوخته است، صدمه می‌رساند و این حمله هیچ توجیهی نخواهد داشت.

 

کسب سود از پیرکوین

ضرب کوین در پیر کوین سالانه ۱ درصد سودآوری دارد. این مقدار علاوه بر پاداش جداگانه‌ای است که از طریق هش کردن به روش اثبات کار استاندارد می‌توانید به دست آورید. کوین‌هایی که در کیف پول شما نگهداری می‌شوند، پس از یک دوره‌ی ۳۰ روزه واجد شرایط ضرب کردن می‌شوند و به شما شانس بیشتری برای ضرب کردن بیشتر و کسب پیر کوین می‌دهد.

برای جلوگیری از انحصاری شدن فرآیند ضرب کوین‌ها، یک قانون حفاظتی وجود دارد. این قانون می‌گوید که هر کوین، ۹۰ روز پس از ایجاد به حداکثر شانس موفقیت برای فرآیند ضرب می‌رسد. بنابراین، تمام کوین‌ها در الگوریتم ضرب کوین به صورت یکسان در نظر گرفته نمی‌شوند.

برای استخراج پیر کوین نیاز به سخت‌افزار مخصوص است، اما تقریباً همه‌ی رایانه‌ها قادر به ضرب کردن پیر کوین می‌باشند. به این ترتیب، پیر کوین تلاش کرده است تا با کم‌ترین هزینه از تمامی کاربران خود برای تقویت شبکه استفاده کند و امن‌ترین ارز رمزپایه شود.

یکی از اهداف اصلی پیر کوین این است که در نهایت به طور کامل از روش اثبات کار خارج شود، اما توسعه کند و این واقعیت که PPC هنوز در میان ۱۰۰ ارز رمزپایه برتر از نظر سهم بازار قرار نگرفته است، باعث شده که هنوز این هدف تحقق پیدا نکند.

 

چه چیزی باعث می شود پیر کوین متفاوت است؟

علاوه بر رویکرد ترکیبی پیر کوین، این آلت کوین تفاوت‌های دیگری نسبت به بیت كوین دارد که قابل توجه است:

• تعداد کوین‌ها: در حالی كه بیت كوین دارای محدودیت ۲۱ میلیون کوین است، پیر کوین دارای هیچ محدودیتی از این نظر نیست. البته، برای مقابله با افزایش بی‌رویه، نرخ افزایش ثابت ۱ درصد سالانه و افزایش “سختی” محاسبه در طول زمان در نظر گرفته شده است.

• زمان بلوک: میانگین زمان‌بندی تولید بلوک در حال حاضر ۷ دقیقه است. این زمان در بیت کوین به طور تقریبی در حدود ۱۰ دقیقه می‌باشد.

• هزینه‌های تراکنش: هزینه‌های تراکنش بیت كوین قابل تنظیم و به مقدار تراکنش بستگی دارد، در حالی که هزینه‌های پیر کوین توسط پروتکل خود آن تعریف می‌شود. این هزینه معادل ۰٫۰۱ پیر کوین است که نسبت به بیت کوین بسیار ناچیز است.

پیر کوین

نحوه‌ی خرید، فروش و معاوضه پیر کوین

برخی از سایت‌های مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه اقدام به خرید و فروش پیر کوین می‌نمایند. در بیشتر این سایت‌ها، قابلیت خرید و فروش پیر کوین با واسطه‌ی بیت کوین یا اتریوم انجام می‌شود. یعنی برای خرید یا فروش پیر کوین، به جای پول سنتی، بیت کوین می‌پردازید یا دریافت می‌کنید.

 

نحوه‌ی استخراج (Mining) و ضرب کوین (Minting) در پیر کوین

همان‌گونه که توضیح دادیم، در پیر کوین هم استخراج سنتی ارزهای رمزپایه وجود دارد و هم ضرب کوین که منحصر به خود پیر کوین است. استخراج سنتی، همانند بیت کوین نیاز به سخت‌افزار خاص و گران‌قیمت دارد. برای شروع استخراج، باید به سایت رسمی پیر کوین رفته و نرم‌افزار آن را دانلود کنید.

پس از تست نرم‌افزار و اطمینان از صحت عملکرد آن بر روی سیستم خود، می‌توانید به یکی از استخرهای استخراج بپیوندید. “استخرهای استخراج” مراکزی می‌باشند که افراد مختلف با سیستم‌های خود به آن می‌پیوندند و در نهایت، پاداش کار به نسبت سهام تقسیم می‌شود. البته می‌توان این کار را به صورت انفرادی نیز انجام داد، اما شانس کسب سود در این حالت، بسیار ضعیف است.

اما ضرب کوین تقریباً با هر رایانه‌ای امکان‌پذیر است. برای این کار نیز باید به سایت رسمی این آلت کوین مراجعه کرده، و به عنوان کلاینت شبکه سیستم خود را ثبت کنید. البته به خاطر داشته باشید که برای ضرب کوین، هرچه موجودی شما در کیف پولی که با آن کار ضرب را انجام می‌دهید، بیشتر باشد، شانس موفقیت و کسب سود نیز بیشتر است.

 

کیف پول‌های پیر کوین

می‌توانید peercoin را مستقیماً از کیف پول دیجیتالی خود به یک آدرس دیگر ارسال کنید. همچنین، برای دریافت پیر کوین نیز از همین طریق می‌توانید عمل کنید. علاوه بر این، می‌توانید کوین‌های خود را در نرم‌افزار محافظت شده کیف پول پیر کوین، با کلید خصوصی ذخیره کنید.

توصیه می‌شود که نرم‌افزار کیف پول پیرکوین را فقط به صورت مستقیم از وب‌سایت رسمی این آلت کوین دانلود کنید. این کیف پول از سیستم‌عامل های اندروید، لینوکس، ios و ویندوز ارائه شده است. همچنین، دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه‌ی ساخت یک کیف پول سرد (آفلاین) نیز در سایت رسمی پیر کوین ارائه شده است.

استفاده از کیف پول سایت هایی مانند coinpayments.net نیز گزینه مناسبی برای نگهداری پیرکوین می باشد .

 

سرمایه‌گذاری بر روی پیر کوین

باز هم به مانند هر ارز رمزپایه دیگر، یادآوری می‌کنیم که این مقاله برای آموزش مخاطبان مستر کوین به نگارش درآمده است و در جهت تأیید یا رد این آلت کوین نیست. برای سرمایه‌گذاری بر روی پیر کوین، ابتدا شرایط گذشته و حال آن را در نظر بگیرید. سپس، پتانسیل آن را بررسی کنید و با دیگر آلت کوین‌ها مقایسه نمایید. در این‌جا، برای آگاهی بهتر شما، نموداری از تغییر قیمت پیر کوین تا زمان نگارش این مقاله ارائه می‌شود.

قیمت پیر کوین

نمودار تغییر قیمت پیر کوین از ابتدا تاکنون

 

نمودار قیمت پیر کوین

نمودار تغییر قیمت پیر کوین در ۷ روز اخیر

خرید و شارژ انلاین و اتوماتیک پیرکوین ... از ما بر روی بنر خرید کلیک کنید   فروش انلاین و سریع پیرکوین و ... به ما بر روی بنر فروش کلیک کنید   

Image result for moneygram

مانی گرام (MoneyGram) استفاده از ریپل را آزمایش می‌کند

شراکت مانی گرام و ریپل

“مانی گرام” دومین شرکت بزرگ ارائه کننده‌ی خدمات انتقال پول در جهان است. این شرکت روز پنج‌شنبه، ۲۱ دی‌ماه اعلام کرد که دو شرکت مانی گرام و ریپل در راه‌اندازی برنامه‌ای آزمایشی برای افزایش کارآیی فرآیندهای داخلی شعبه دالاس مانی گرام با هم شراکت خواهند کرد.

“برد گارلینگ‌هاوس”، مدیر اجرایی ریپل نیز گفت: “مشکل پرداخت‌ها فقط بر روی بانک‌ها تأثیر نمی‌گذارد، بلکه بر روی شرکت‌هایی مانند مانی گرام که در کار انتقال پول فعالیت دارند نیز تأثیرگذار است. رفع این مشکل به مردم کمک می‌کند به راحتی بتوانند پول را به کسی که می‌خواهند انتقال دهند. مشتریان ما می‌توانند با استفاده از یک دارایی دیجیتالی نظیر XRP که در سه ثانیه یا کمتر قابل انتقال است، با سرعت انتقال اطلاعات به هدف خود برسند.”

مانی گرام با XPR  از طریق xRapid یکپارچه می‌شود که محصول نقدشونده بر اساس تقاضای ریپل است. این محصول برای مؤسسات مالی تسویه در زمان واقعی را فراهم می‌آورد.

مانی گرام و ریپل

“الکس هولمز”، مدیر اجرایی مانی گرام بیان داشت: “ریپل در خط مقدم فن‌آوری بلاک چین پیش می‌رود. ما منتظر نتایج آزمایش xRapid می‌مانیم. ما امیدواریم که شراکت با ریپل باعث افزایش کارایی و بهبود خدمات مانی گرام به مشتریانش شود.”

 

آینده ریپل

این خبر به ویژه برای ریپل شعبه سان فرانسیسکو مهم است. این شعبه با مؤسسات مالی متعددی برای استفاده‌ی آن‌ها از شبکه ریپل مذاکره داشته است. با این وجود، تعداد کمی از این شرکت‌ها و مؤسسات برای استفاده از XPR متقاعد شده‌اند.

با توجه به عدم پذیرش XRP، بسیاری از تحلیل‌گران از روند اخیر قیمت ریپل انتقاد کرده‌اند، که در یک سوی آن کریس لارسن، یکی از بنیان‌گذاران ریپل و هشتمین فرد ثروتمند جهان قرار دارد.

“برد گارلینگ‌هاوس”، در یک پیام توئیتر به این منتقدان پیامی داد: “و برای روشن شدن موضوع، بیانیه‌ی مانی گرام، نخستین گام برای شرکت در یک ماراتن است تا XRP واقعاً بتواند راه‌حل نقدینگی جهانی را برای ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت و بانک‌ها فراهم کند.”

به تازگی “گارلینگ‌هاوس”، ادعا کرد که حداقل سه شرکت بزرگ نقل و انتقال پول، XRP را در سال ۲۰۱۸ استفاده خواهند کرد. به این ترتیب به نظر می‌رسد که مانی گرام احتمالاً اولین آن‌ها است.

با انتشار این خبر، قیمت XRP افزایش قابل توجهی داشته است و طی معاملات روزانه با بیش از ۷ درصد رشد به ۲٫۱۳ دلار رسید.

خرید و شارژ انلاین و اتوماتیک بیت کوین و اتریوم و لایت کوین و دوژکوین و بیت کوین کش دش کوین و ... از ما بر روی بنر خرید کلیک کنید   فروش انلاین و سریع بیت کوین و اتریوم و لایت کوین و دوژکوین و بیت کوین کش و دش کوین و ... به ما بر روی بنر فروش کلیک کنید   
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: خرید پیر کوین در ایران ، خرید اتوماتیک پیر کوین ، خرید ارزان پیر کوین ، پیر کوین برای ایرانیان ، سایت خرید و فروش پیر کوین ، تبدیل پیر کوین به ریال ، پیر کوین چیست ،
دنبالک ها: خرید پیر کوین – خرید انلاین پیر کوین – خرید اتوماتیک پیر کوین – پیر کوین خرید – پیر کوین فروش – شارژ خرید و فروش پیر کوین – خرید پیر کوین در ایران- فروش پیر کوین در ایران- شارژ پیر کوین – شارژ حساب پیر کوین – خریدار و فروشنده پیر کوین – قیمت خرید پیر کوین – قیمت فروش پیر کوین – قیمت خرید و فروش پیر کوین – خرید پیر کوین در ایران – خرید پیر کوین از ایران- سایت انلاین و اتوماتیک خرید و فروش پیر کوین – قیمت و نرخ خرید و فروش پیر کوین – قیمت پیر کوین در ایران – قیمت پیر کوین به ریال – قیمت پیر کوین به تومان – صرافی خرید و فروش پیر کوین – صرافی خرید پیر کوین – صرافی فروش پیر کوین – صرافی و شارژ خرید و فروش پیر کوین – صرافی و فروشگاه خرید و فروش پیر کوین – پیر کوین خرید فروش – خرید فروش پیر کوین – پیر کوین شارژ حساب – پیر کوین در ایران- پیر کوین از ایران – قیمت پیر کوین – چنج پیر کوین – اکسچنج پیر کوین – چنج خرید پیر کوین – خرید دلار پیر کوین – خرید و فروش پیر کوین – سایت خرید و فروش پیر کوین – سایت خرید پیر کوین – سایت فروش پیر کوین – شارژ انی پیر کوین – شارژ سریع پیر کوین – خرید انی پیر کوین – خرید سریع پیر کوین – فروش انلاین پیر کوین – فروش انی پیر کوین – فروش پیر کوین در ایران- خرید پیر کوین با قیمت مناسب – خرید پیر کوین با نرخ مناسب – قیمت و نرخ پیر کوین – پیر کوین خریدار و فروشنده – صرافی و چنج خرید و فروش پیر کوین – خرید خودکار پیر کوین – فروش خودکار پیر کوین – خرید و فروش خودکار پیر کوین – سفارش خرید و فروش پیر کوین – خرید پیر کوین 24 ساعته – خرید و فروش پیر کوین با پشتیبانی 24 ساعته – خرید پیر کوین به هر مقدار – خرید پیر کوین به هر میزان – پیر کوین خرید و فروش و شارژ حساب – پیر کوین در ایران خرید و فروش – خرید و فروش ارز پیر کوین – خرید و فروش ارز دیجیتال پیر کوین – خرید ارز پیر کوین – فروش ارز پیر کوین – خرید ارز پیر کوین در ایران – خرید پیر کوین از سایت معتبر – صرافی پیر کوین در ایران با بهترین نرخ – خرید و فروش پیر کوین انلاین و اتوماتیک – خرید و فروش پیر کوین کاملا انلاین و اتوماتیک – خرید پیر کوین کاملا اتوماتیک – خرید پیر کوین با ریال – خرید پیر کوین با تومان – خرید پیر کوین از ایران با ریال – خرید اسان پیر کوین – خرید راحت پیر کوین – خرید و فروش پیر کوین به صورت انلاین و کاملا اتوماتیک – صرافی معتبر پیر کوین – فروشگاه خرید و فروش پیر کوین – نرخ پیر کوین – قیمت پیر کوین به ریال – صرافی انلاین و اتوماتیک پیر کوین – پیر کوین با ریال – پیر کوین با تومان خرید و فروش – خرید peercoin – فروش peercoin – خرید و فروش peercoin – خرید و فروش انلاین و اتوماتیک peercoin – خرید انلاین peercoin – خرید اتوماتیک peercoin – peercoin خرید – فروش peercoin – سایت انلاین و اتوماتیک peercoin – شارژ peercoin – شارژ حساب peercoin -خرید PEERCOIN – فروش PEERCOIN – خرید و فروش PEERCOIN – خرید و فروش انلاین و اتوماتیک PEERCOIN – خرید انلاین PEERCOIN – خرید اتوماتیک PEERCOIN – PEERCOIN خرید – PEERCOIN فروش – سایت انلاین و اتوماتیک PEERCOIN – شارژ PEERCOIN – شارژ حساب PEERCOIN – خرید دلار پیر کوین – فروش پیرکوین باقیمت مناسب – خرید و فروش پیرکوین انی و سریع و فوری – خرید و فروش انلاین و اتوماتیک پیرکوین به هر مقدار – خرید انلاین پیرکوین از ایران – خرید اتوماتیک پیرکوین با ریال – پیرکوین فروش خرید – پیر کوین فروش به ما – سایت انلاین و اتوماتیک پیرکوین از ما – شارژ انی پیرکوین – شارژ حساب پیرکوین اتوماتیک – نحوه خرید پیرکوین – نحوه خرید پیرکوین با ریال – نحوه خرید peercoin – نحوه خرید PEERCOIN ،
آخرین ویرایش: شنبه 14 بهمن 1396 11:25 بعد از ظهر